TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zespół Spawalnictwa

Oprogramowanie

Ansys

Ansys to uniwersalny program przeznaczony do analizy złożonych problemów inżynierskich, jak np. statyki liniowej i nieliniowej, analizy obciążeń dynamicznych, przewodnictwa cieplnego, sprężonych zjawisk termicznych i elektrycznych, przepływów, zjawisk akustycznych, piezoelektrycznych i wielu innych. Umożliwia wykonywanie analiz związanych z projektowaniem konstrukcji spajanych, opracowywaniem nietypowych procesów technologicznych np. procesów hybrydowych, procesów pokrewnych jak natryskiwanie czy atomizacja. Symulacje wykonywane z wykorzystaniem tego oprogramowania pozwalają lepiej zrozumieć badane procesy, istotnie ograniczyć liczbę wykonywanych eksperymentów oraz skrócić czas potrzebny do rozwiązania danego problemu technologicznego.

Simufact Welding

Simufact Welding – program dedykowany do analizy procesów spawalniczych takich jak: spawanie łukowe i laserowe, lutowanie twarde i miękkie, zgrzewanie rezystancyjne. Oprogramowanie to umożliwia między innymi wnioskowanie o wpływie parametrów technologicznych na przebieg badanego procesu łączenia, wpływie zróżnicowanych czynników na jego przebieg czy ocenę zamian strukturalnych zachodzących w konstrukcji oraz materiałach łączonych. Pozwala to na znaczące ułatwienie oraz przyspieszenie tworzenia nowych procesów technologicznych oraz analizę przyczyn występowania niezgodności oraz ich eliminację.

webpnet-gifmaker.gif

Fanuc Roboguide

Roboguide – oprogramowanie dedykowane dla robotów Fanuc. Jest to środowisko oparte na modelach CAD 3D, które umożliwia symulację ruchów robota, oprogramowania procesowego, wzajemnych interakcji elementów celi zrobotyzowanej oraz analizy poprawności projektowanego procesu technologicznego oraz jego optymalizację. Ponadto pozwala ono na znacznie skrócić czas tworzenia nowych konfiguracji stanowisk zrobotyzowanych oraz projektować, testować i modyfikować je całkowicie w trybie offline. Elementy stanowiska można importować w postaci modeli 3D w typowych formatach CAD. Bogata biblioteka oprogramowania do symulacji robota umożliwia także wybieranie i modyfikowanie części stosownie do potrzeb projektu.

Kawasaki K-Roset

K-Roset – oprogramowanie dedykowane dla robotów Kawasaki. Posiada ono szeroki wachlarz funkcjonalny od symulacji trajektorii ruchu robota poprzez pisanie programów w trybie offline, weryfikację zasięgów robota, detekcję kolizji czy analizę czasów trwania cykli pracy. Umożliwia to optymalizację funkcjonalności stanowiska np. automatyczne określenie możliwych pozycji montażu robota. Możliwe jest również przenoszenie gotowych programów z robota do programu i odwrotnie. Oprogramowanie posiada szereg gotowych elementów (w postaci biblioteki) oraz możliwość importu modeli z programów CAD przez co możliwe jest szybkie opracowanie dowolnej celi zrobotyzowanej. Pozwala na optymalizację stanowiska bez konieczności wyłączenia robota z procesu produkcji, kosztownych testów oraz pracę na realistycznym modelu wirtualnym.

TIA Portal

TIA Portal – oprogramowanie przeznaczone do programowania systemów automatyki przemysłowej opartych na sterownikach PLC firmy Siemens. Środowisko to pozwala na stworzenie kodu programu, w popularnych jeżykach jak np. LD, STL, FBD, kompilację oraz umieszczenie go w pamięci sterownika. Ponadto umożliwia integrację różnych systemów SIMATIC, sterowników i ich modułów rozszerzeń, paneli SIMATIC HMI oraz wizualizację działania maszyny lub procesu.

Politechnika Wrocławska © 2024