TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Głównym edytorem czasopisma jest kierownik naszej katedry Obróbki Plastycznej Spawalnictwa i Meteorologii, Profesor, dr hab. inż. Zbigniew Gronostajski (Editor-in-Chief)
„Archives of Civil and Mechanical Engineering publikuje zarówno teoretyczne, jak i eksperymentalne oryginalne artykuły badawcze, które badają lub wykorzystują nowe idee i techniki w trzech głównych obszarach: inżynieria budowlana, mechanika materiałów i materiałoznawstwo. Celem czasopisma jest rozwój nauki związanej z inżynierią budowlaną, koncentrując się na konstrukcjach, maszynach i układach mechanicznych. Czasopismo promuje również postęp w dziedzinie mechaniki materiałów, publikując najnowsze odkrycia w zakresie sprężystości, plastyczności, reologii, zmęczenia i mechaniki pękania. Trzecim obszarem, na którym koncentruje się pismo, jest materiałoznawstwo, ze szczególnym uwzględnieniem metali, kompozytów itp., ich budowy i właściwości oraz metod oceny.”
Źródło: www.springer.com/journal/43452/aims-and-scope, 05.04.2022
Jednym z głównych edytorów czasopisma jest kierownik naszej katedry Obróbki Plastycznej Spawalnictwa i Meteorologii, Profesor Zbigniew Gronostajski (Editor-in-Chief)
„Material Science Poland jest interdyscyplinarnym czasopismem poświęconym eksperymentalnym badaniom nad wynikami związków między strukturą, obróbką, właściwościami, technologią i zastosowaniami materiałów."
TEMATYKA BADAWCZA: stopy żelaza, stopy aluminium, stopy miedzi, stopy tytanu, stopy magnezu, stopy niklu, tworzywa termoplastyczne, żywice termoutwardzalne, elastomery, polimery, kompozyty, ceramika i szkła, powłoki, półprzewodniki, materiały optoelektroniczne, biomateriały, smary, beton, zaawansowane nowoczesne materiały, materiały high-tech, nowe technologie w materiałach, nanotechnologia, materiały zol-żel.”
Źródło: materialsscience.pwr.edu.pl , 05.04.2022
Głównym edytorem czasopisma jest dr hab. inż. Leszek Łatka (Editor-in-Chief)- członek zespołu Spawalnictwa. Profesor Zbigniew Mirski zajmuje się edycją sekcji Lutowanie i spajanie. Natomiast w Międzynarodowy Komitet Naukowy zasiada Profesor Andrzej Ambroziak.
„Przegląd Technologii Spawalniczych (skrót Weld. Tech. Rev.) to ogólnodostępne, recenzowane czasopismo wydawane od 1928 roku przez Towarzystwo Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, dwumiesięcznik. Zakres obejmuje szeroki zakres tematów związanych z Inżynierią Mechaniczną i Materiałoznawstwem procesy łączenia. Czasopismo przyjmuje regularne prace naukowe (oryginalne artykuły naukowe i prace przeglądowe) związane z rozwojem badań i technologii szeroko rozumianej inżynierii łączenia. Zapraszamy zarówno eksperymentalne, jak i teoretyczne prace dotyczące wszystkich aspektów łączenia materiałów, w tym spawania, lutowania twardego, lutowania, napawania, cięcia termicznego oraz testowania połączeń o zaawansowanej strukturze lub materiałach funkcjonalnych”.
Źródło: www.pspaw.pl/index.php/pspaw/about, 05.04.2022