TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zespół Spawalnictwa

Czasopisma

ACME - Archives of Civil and Mechanical Engineering

acme.jpg    Głównym edytorem czasopisma jest kierownik naszej katedry Obróbki Plastycznej Spawalnictwa i Meteorologii, Profesor, dr hab. inż. Zbigniew Gronostajski (Editor-in-Chief)

Impact factor 4,369 (2020)


„Archives of Civil and Mechanical Engineering publikuje zarówno teoretyczne, jak i eksperymentalne oryginalne artykuły badawcze, które badają lub wykorzystują nowe idee i techniki w trzech głównych obszarach: inżynieria budowlana, mechanika materiałów i materiałoznawstwo. Celem czasopisma jest rozwój nauki związanej z inżynierią budowlaną, koncentrując się na konstrukcjach, maszynach i układach mechanicznych. Czasopismo promuje również postęp w dziedzinie mechaniki materiałów, publikując najnowsze odkrycia w zakresie sprężystości, plastyczności, reologii, zmęczenia i mechaniki pękania. Trzecim obszarem, na którym koncentruje się pismo, jest materiałoznawstwo, ze szczególnym uwzględnieniem metali, kompozytów itp., ich budowy i właściwości oraz metod oceny.”


Źródło: www.springer.com/journal/43452/aims-and-scope, 05.04.2022

Material Science Poland

material_science.jpg

Jednym z głównych edytorów czasopisma jest kierownik naszej katedry Obróbki Plastycznej Spawalnictwa i Meteorologii, Profesor Zbigniew Gronostajski (Editor-in-Chief)

Impact factor 1,022 (2020)


„Material Science Poland jest interdyscyplinarnym czasopismem poświęconym eksperymentalnym badaniom nad wynikami związków między strukturą, obróbką, właściwościami, technologią i zastosowaniami materiałów."


TEMATYKA BADAWCZA: stopy żelaza, stopy aluminium, stopy miedzi, stopy tytanu, stopy magnezu, stopy niklu, tworzywa termoplastyczne, żywice termoutwardzalne, elastomery, polimery, kompozyty, ceramika i szkła, powłoki, półprzewodniki, materiały optoelektroniczne, biomateriały, smary, beton, zaawansowane nowoczesne materiały, materiały high-tech, nowe technologie w materiałach, nanotechnologia, materiały zol-żel.”

Źródło: materialsscience.pwr.edu.pl , 05.04.2022

Welding Technology Review

welding_techn.jpg

Głównym edytorem czasopisma jest dr hab. inż. Leszek Łatka (Editor-in-Chief)- członek zespołu Spawalnictwa. Profesor Zbigniew Mirski zajmuje się edycją sekcji Lutowanie i spajanie. Natomiast w Międzynarodowy Komitet Naukowy zasiada Profesor Andrzej Ambroziak.

ICI Journals Masters List - ICV 83,45

„Przegląd Technologii Spawalniczych (skrót Weld. Tech. Rev.) to ogólnodostępne, recenzowane czasopismo wydawane od 1928 roku przez Towarzystwo Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, dwumiesięcznik. Zakres obejmuje szeroki zakres tematów związanych z Inżynierią Mechaniczną i Materiałoznawstwem procesy łączenia. Czasopismo przyjmuje regularne prace naukowe (oryginalne artykuły naukowe i prace przeglądowe) związane z rozwojem badań i technologii szeroko rozumianej inżynierii łączenia. Zapraszamy zarówno eksperymentalne, jak i teoretyczne prace dotyczące wszystkich aspektów łączenia materiałów, w tym spawania, lutowania twardego, lutowania, napawania, cięcia termicznego oraz testowania połączeń o zaawansowanej strukturze lub materiałach funkcjonalnych”.

Źródło: www.pspaw.pl/index.php/pspaw/about, 05.04.2022

Politechnika Wrocławska © 2024